Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ROME SNOWBOARDS

Firma Rome Snowboards została założona pod koniec 2001 roku w Waterbury w stanie Vermont w USA przez Josha Reida i Paula Maravetza, zaczęło się od dwóch licealistów, którzy wałęsali się po polach golfowych w New Jersey i Massachusetts. Wraz z wiekiem rosła ich zajawka na snowboard

Początkowo pracowali w Burton Snowboards w marketingu i rozwoju produktów zdobywając cenną wiedzę. Po zapoznaniu się z kierunkiem, w którym zmierza snowboard, Reid i Maravetz opuścili Burtona i założyli Rome Snowboard Design Syndicate (w skrócie – Rome SDS)

Zaczynali od trzech desek snowboardowych i linii rękawic. Pierwsza zima to była walka w biurze i poza nim – a trzeba zaznaczyć, że mieściło się w garażu. Ale ich deski i sprzęt odniosły sukces. Celem było stworzenie produktów o wysokim standardzie, w przeciwieństwie do tego, co uważali za normę w tamtym czasie – czyli produktów które były przeciętne i często powielały „kopiuj – wklej”, za to były mocno reklamowane i na dodatek zbyt mocno koncentrowały się na sponsorowaniu sportowców olimpijskich.

Dziś nadal są pionierami w zakresie innowacyjnych technologii, projektowania i produkcji filmowej, tworząc deski, jak sami mówią “na których chcą jeździć”. Po ponad 20 latach ROME oferuje pełną linię desek, wiązań i butów snowboardowych, mając w ofercie kultowe już produkty takie jak deski Agent, Artifact czy Ravine, buty Bodega i Libertine oraz wiązania 390 BOSS oraz Katana.

 

https://eu.romesnowboards.com/

 

ZAINTERESOWANY OFERTĄ HURTOWĄ? ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

pixel