Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

BATALEON 3BT - technologia, która działa!

Stoimy za naszym unikalnym i opatentowanym kształtem 3D. Zawsze poświęcaliśmy się do produkowania lepszych snowboardów, w ciągu ostatnich 17 lat uaktualnialiśmy i udoskonalaliśmy technologię Triple Base™.

POMYSŁ

Stworzone przez naturę lub zaprojektowane przez człowieka najbardziej udane projekty uwzględniają siły, którym zostaną poddane. Podczas opracowywania 3BT™ przeanalizowaliśmy, jak zachowują się deski snowboardowe pod wpływem nacisku. Co się stanie, gdy przejeżdzasz przez nierówności  lub przyciśniesz krawędź w głębokim skręcie? Triple Base to wstępnie ukształtowana forma deski w ruchu, podobnie jak skrzydła samolotu lub kadłub łodzi jest zakrzywiony, aby działać, jak najlepiej, snowboard powinien również być kształtowany pod jego otoczenie.  

 

KSZTAŁT

Po wielu badaniach, analizach, pielęgnowaniu i testowaniu opracowaliśmy nasz opatentowany kształt 3BT™. Wszystkie nasze deski posiadają „positive camber” w połączeniu z uniesionymi punktami styczności w najszerszych częściach deski. Przez lata dopracowywaliśmy 3BT™, aby jeździło się jak najlepiej dzięki precyzyjnemu dostrojeniu synergii pomiędzy ślizgiem, krawędziami a promieniem cambera. Wiesz, że coś naprawdę poprawiłeś, gdy wyniki są tylko pozytywne.

1. Stabilny środek deski Nie ma podniesionych krawędzi pod lub pomiędzy wiązaniami. Powoduje to stały obszar kontroli pod stopą.

2. Uniesiona krawędź od wiązań do najszerszego punktu deski Podwyższenie krawędzi stopniowo wzrasta za wiązaniami. Stopniowe podwyższenie tworzy gładkie strefy przejściowe ułatwiające skręcanie i buttering, a podniesione punkty kontaktowe sprawiają, że deska jest mniej podatna na łapanie krawędzi.

3. Side Kick Tip Wysokość podniesienia krawędzi wzrasta dramatycznie z końcem krawędzi efektywnej. Wiąże się to z projektowaniem kadłuba statku i tworzy powierzchnię strugającą z niesamowitą nośnością w puchu, co również pomaga desce przejechać po trudnym terenie.  

 

1. Stabilny środek deski

Nie ma podniesionych krawędzi pod lub pomiędzy wiązaniami. Powoduje to stały obszar kontroli pod stopą.

 

2. Uniesiona krawędź od wiązań do najszerszego punktu deski

Podwyższenie krawędzi stopniowo wzrasta za wiązaniami. Stopniowe podwyższenie tworzy gładkie strefy przejściowe ułatwiające skręcanie i buttering, a podniesione punkty kontaktowe sprawiają, że deska jest mniej podatna na łapanie krawędzi.

3. Side Kick Tip

Wysokość podniesienia krawędzi wzrasta dramatycznie z końcem krawędzi efektywnej. Wiąże się to z projektowaniem kadłuba statku i tworzy powierzchnię strugającą z niesamowitą nośnością w puchu, co również pomaga desce przejechać po trudnym terenie.

 

NOWY SIDEKICK

Nowy system SideKick zwiększa jeszcze bardziej korzyści profilu 3BT, jakich wcześniej na nim doznałeś. Side Kick dramatycznie zwiększa podniesienie krawędzi w najszerszej części nosa i taila. To sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze gładsza, zwiększa wyporność w puchu i prowadzenie deski w trudnym terenie. Musisz spróbować być uwierzyć!

JAK TO DZIAŁA 

“Positive camber”, od nosa do taila, sprawia, że deski są elastyczne i sprężyste.

Podniesione krawędzie sprawiają, że deska jest szybka i wybaczająca podczas jazdy na wprost. Trójwymiarowy kształt ślizgu ułatwia również gładszą i szybszą inicjację skrętów z mniejszym wysiłkiem. Piękno tego kształtu polega na tym, że kiedy jeździsz płasko, jedzie prosto i szybko, a gdy jesteś na krawędzi, masz pełne zaangażowanie w płynny skręt.                                                                                                                       

Na wprost

Podczas jazdy na płaskiej części śligu tylko część środkowa jest na śniegu, dzięki czemu deska jedzie szybko i prosto bez haczykowatych ruchów lub łapania krawędzi.

 

 

Inicjacja skrętu

Przy niewielkiej sile nacisku i małym kącie, boki deski zaczynają się zbliżać do wiązań, ale moc pozostaje stale wzdłuż krawędzi styku.

 

 

Na krawędzi

Gdy jedziemy na krawędzi dzięki kształtowi 3D, krawędź tworzy pełny łuk ze śniegiem, przez co oferuje niezrównane i mocne trzymanie krawędzi.

 

 

DLACZEGO TO DZIAŁA

“Positive camber”, od nosa do taila, sprawia, że deski są elastyczne i sprężyste. Podniesione krawędzie sprawiają, że deska jest szybka i wybaczająca podczas jazdy na wprost. Trójwymiarowy kształt ślizgu ułatwia również gładszą i szybszą inicjację skrętów z mniejszym wysiłkiem. Piękno tego kształtu polega na tym, że kiedy jeździsz płasko, jedzie prosto i szybko, a gdy jesteś na krawędzi, masz pełne zaangażowanie w płynny skręt.

 

 

DOCISKANIE I PODNOSZENIE SIĘ KRAWĘDZI

 

 

Pod ciężarem ridera camber zostaje dociśnięty do śniegu, natomiast krawędzie są podniesione na końcach deski, przejście na krawędź przy skręcie powoduje pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

 

Sprawdź radzaje ślizgów 3BT na stronie: https://www.bataleon.com/3bt

pixel